top of page

Lekcje z Jackiem Bogdańskim otworzyły mi okno na świat. Dzięki umiejętności rozmawiania po angielsku mogłam i mogę podróżować, studiować i pracować za granicą.
Jego pomysłowe i nowatorskie podejście do nauki poprzez rozłożenie języka na czynniki pierwsze dało mi dobrą podstawę do zrozumienia składni i gramatyki angielskiego.
Uważam, że Jacek potrafi zidentyfikować optymalny sposób uczenia się danej osoby i indywidualnie dostosować do każdego swoje lekcje. Dzięki doskonałej znajomości swoich uczniów wie też, na ile ich stać, i potrafi  w odpowiedni sposób ich motywować. Lekcje z Jackiem były zabawne, ciekawe, pouczające i mocno wpłynęły na moje późniejsze życiowe wybory.

                                                                 

- Agata Kęsy, lekarz, Hastings, Nowa Zelandia

Lekcje Pana Profesora Bogdańskiego to chyba najlepsza pamiątka po czasach liceum. Nigdy potem nie musiałem już korzystać z pomocy innych lektorów. Profesor nauczył mnie jak sprawnie posługiwać się językiem bez względu na zasób angielskiego słownictwa. Dzięki tak praktycznej wiedzy  nie tylko z sukcesem zdałem maturę i ukończyłem studia, ale także czerpałem radość z zagranicznych, choćby wakacyjnych wyjazdów. Dalsze ćwiczenie nabytych umiejętności  wystarczyło bym mógł wykorzystywać tę wiedzę także w życiu zawodowym. Dzięki temu od lat profesjonalnie korzystam z literatury w języku angielskim oraz prowadzę wykłady w tym języku zarówno dla obcokrajowców studiujących w Łodzi, jak i na zagranicznych uczelniach. To wszystko dzięki Panu, Panie Profesorze! Thanks!:).

- prof. nadzw. dr hab. Jakub Marszałek, Wydział Zarządzania, Uniwersytet Łódzki

Jacka - bo tak po 25 latach znajomości mogę mówić - poznałem, jako młodego, energicznego, odważnego, wymagającego i nietuzinkowego naszego nauczyciela anglika w 2LO.Obecnie, spotykając się od czasu do czasu, jestem w stanie opisać Go w identyczny sposób. Wprawdzie nie uczy już mnie angielskiego ;), ale jako człowiek widzę, że nie zmienił się wcale. Do dziś pamiętam lekcje z Nim, na które oprócz WF-u chodziło się z nieukrywaną chęcią. Ach te pamiętne teksty "Bogdana", poczucie humoru oraz tłumaczenia utworów AC/DC, The Doors i innych. Mogę śmiało stwierdzić, że w tamtych czasach jego podejście do nauczania było nowatorskie, a i w obecnych myślę, że wielu młodych adeptów pedagogiki mogłoby się wiele od "Bogdana" nauczyć. Jacek, dzięki Tobie mogę skoczyć do Szkocji i porozmawiać ze Szkotami o whisky, polityce i pięknych kobietach. Dzięki, że mogę wykonywać reportaże fotograficzne na ślubach "polsko-angielskich" bez zbędnej spinki.

                                                                        

- Tomasz Grala, fotografik, Zduńska Wola

Ciekawy, urozmaicony sposób prowadzenia zajęć. Sam Jacek bardzo wymagający, ale jednocześnie potrafiący zrozumieć potrzeby studenta i odpowiednio dopasować do nich zajęcia. Polecam.

                                                

- Zbigniew Czarnecki, wiceprezes Icopal, Zduńska Wola

Jacek Bogdański to wymagający, konkretny i konsekwentny nauczyciel. Dzięki niemu świetnie poznałam gramatykę, zdobyłam umiejętność pisania i przede wszystkim płynnego mówienia. Bardzo dobrze zdałam rozszerzoną maturę z jęz. angielskiego oraz egzamin FCE. Dziś, jako prawnik wykorzystuję zdobytą wiedzę i umiejętności w tłumaczeniu umów czy przygotowywaniu pism w jęz. angielskim. Jacka Bogdańskiego polecam wszystkim tym, którzy szukają solidnego nauczyciela wysoko stawiającego poprzeczkę.

           

- Aleksandra Szczepanik, prawnik, Zduńska Wola

Trudno mi wyobrazić sobie moje życie bez znajomości języka angielskiego. Dzięki nauce języka mogłam wyjechać na praktyki zawodowe, znaleźć prace i ułożyć sobie życie na europejskim gruncie.

Uważam, ze stopień biegłości posługiwania się językiem bardzo wpływa na sposób, w jaki jesteśmy postrzegani przez obcokrajowców. Dzięki lekcjom u Jacka moja znajomość angielskiego osiągnęła wysoki poziom, co jest doceniane przez moich rozmówców, szczególnie, jeżeli chodzi o moja pracę zawodową. Jako architekt muszę być w stanie wyjaśnić skomplikowane projekty, ich koncepcje, sposób konstrukcji, czy tez związane z nimi aspekty prawne. Wymaga to bogatego zasobu profesjonalnego słownictwa i zaawansowanej znajomości języka.
Fakt, iż obecnie biegle posługuję sie angielskim i holenderskim zawdzięczam w dużym stopniu wiedzy o języku, sposobie jego analizy i nauki, którą przekazał mi Jacek. Podstawy, których nauczyłam sie u niego sprawiły, ze opanowanie kolejnego języka nie było dla mnie trudnością.
Jacek jest nauczycielem perfekcjonistą, wymagającym dużego zaangażowania zarówno od siebie jak i swoich uczniów. Dla mnie, dzięki jego lekcjom, otworzyło sie okno na świat.
                                                      

- Marta Lachowska, architekt, Amsterdam, Holandia 

Choć byłam uczennicą Jacka Bogdańskiego wiele lat temu do dziś wspaniale wspominam lekcje u niego. Obecnie, na co dzień pracuję po angielsku i w zasadzie każdego dnia korzystam ze zdobytej u Jacka wiedzy. Stało się tak dzięki przejrzystości, z jaką przekazywał nam wiedzę, w szczególności w zakresie zasad gramatyki. Jacek jest bardzo skuteczny! Kontynuowałam naukę języka również u innych nauczycieli, ale żaden nie równał się Jackowi. Dodatkowo wspaniała atmosfera na zajęciach spowodowała, że do dziś przyjaźnię się z osobami poznanymi u Jacka.

  

- Dorota Strąk, radca prawny w międzynarodowej instytucji finansowej, Warszawa

Z całą stanowczością mogę polecić Jacka Bogdańskiego, jako nauczyciela – od podstaw, od pierwszaka, a także na każdym następnym etapie poznawania języka angielskiego. Dzięki Jego lekcjom, uporowi i wysiłkowi nie tylko bezbłędnie podeszłam do szeregu egzaminów z języka, ale również zwiedziłam kawał świata bez strachu, że się nie odnajdę. Spędziłam rok studiując w Hiszpanii, łącznie niemalże rok w Anglii – wszędzie bez kłopotu komunikując się z rówieśnikami, na uczelni, a nawet uczyłam brytyjskie dzieci matematyki;). Obecnie, jako lekarz, mogę pochwalić się szeregiem publikacji specjalistycznych w języku angielskim w piśmiennictwie polskim i zagranicznym. Dziękuję, więc Jackowi i zachęcam wszystkich do nauki w jego szkole.

           

- Kasia Piasecka, lekarz, Łódź

Jednym z niewielu sposobów na przekonanie młodego chłopaka do przyjścia na zajęcia po szkole jest zaciekawienie go czymś. Wykorzystując ten właśnie fortel Jacek spowodował, że zamiast przesiadywać z kumplami pod blokiem zacząłem spędzać mój wolny czas na nauce języka angielskiego. Zajęcia były na tyle nietuzinkowe, że pomimo wysoko stawianej przez Jacka poprzeczki chętnie przychodziłem na kolejne lekcje. Nawet nie zorientowałem się, kiedy komunikowanie się w języku angielskim stało się dla mnie równie naturalne, co w języku polskim, czego potwierdzeniem były nagrody zdobywane na konkursach językowych oraz certyfikaty (m.in. FCE). Do dnia dzisiejszego wykorzystuję zdobytą u Jacka wiedzę nie tylko w celach prywatnych, ale również zawodowych.

                                                                          

- Piotr Konieczny, lekarz, Zduńska Wola

Ze szkołą języka angielskiego prowadzoną przez Pana Jacka Bogdańskiego współpracujemy od lat. Nasi pracownicy uczęszczali na kursy języka angielskiego, dzięki czemu podnosili swoje kwalifikacje. Poziom kursów każdorazowo dostosowany był do indywidualnego poziomu wiedzy tak, aby jak najefektywniej wykorzystać czas nauki. Oprócz nauki języka szkoła Pana Bogdańskiego wykonywała dla nas tłumaczenia dokumentów, stron internetowych i bieżącej korespondencji. Zlecone przez nas prace wykonywane byty zawsze rzetelnie i terminowo. Polecam.

                                                          

- Piotr Florczak, prezes Findrewno, Zduńska Wola

Polecam wszystkim szkołę języka angielskiego Jacka Bogdańskiego, gdzie uczyłam się przez kilka lat. Szybkie postępy, oraz zdane egzaminy i certyfikaty miałam zagwarantowane, dzięki systematycznej nauce oraz wymagającemu i konsekwentnemu nauczycielowi. Kiedy wyjechałam na studia do Wrocławia, długo szukałam podobnej szkoły i nauczyciela, ale poprzeczka została postawiona wysoko i pomimo, iż to duże miasto, nie trafiłam na równie ciekawe i motywujące zajęcia. Dziękuję za dobre przygotowanie, dzięki któremu bez stresu mogę prezentować projekty zagranicznym inwestorom i zbierać komplementy za profesjonalne słownictwo i poprawną gramatykę, między innymi od Anglików, z którymi współpracujemy.

- Małgorzata Frontczak-Kołacz, architekt, Wrocław

angielski zduńska wola, szkoła angielskiego zduńska wola, szkoła języka angielskiego zduńska wola, lekcje angielskiego zduńska wola, kursy angielskiego zduńska wola, szkoła tutor jacek bogdański, tutor bogdański zduńska wola, nauka angielskiego zduńska wola, szkoła językowa zduńska wola, tutor, jacek bogdański, lekcje angielskiego zduńska wola,

bottom of page